دفتر وکالت دکتر حمید بذر پاچ

بهترین وکیل طلاق در تهران

بهترین وکیل طلاق در تهران

 

بهترین وکیل در تهران

وکیل پایه یک دادکستری دکتر حمید بذر پاچ مسائل حقوقی اغلب باعث نگرانی‌های زیادی در بین مردم می‌شود. با افزایش تعداد وکلا به‌ویژه از سال 1401 و با تصویب طرح تسهیل گری، این نگرانی وجود دارد که صلاحیت علمی پذیرفته‌شدگان کاهش یابد و طبیعتاً مردم در انتخاب وکیل پیگیرتر و حساس‌ترند. به‌طورکلی، مردم می‌خواهند پرونده‌های حقوقی خود را به وکلایی باسابقه بسپارند؛ بنابراین هنگام جستجو از عباراتی مانند وکیل خوب در تهران  استفاده می‌کنند. در موضوع این مقاله اغلب عبارت بهترین وکیل طلاق در تهران جستجو شده است؛ بنابراین لازم است با مفهوم وکیل طلاق آشنا شوید.

بهترین وکیل طلاق در تهران /دفتر وکالت دکتر حمید بذر پاچ
وکیل طلاق مشاوره رایگان / بهنرین وکیل طلاق در تهران

 

گفتنی است: وکیل طلاق در تهران وکیلی است که صلاحیت وکالت در کلیه پرونده‌های حقوقی را دارد اما در پرونده‌های مربوط به طلاق که از پرونده‌های حقوق خانواده است تخصص دارد. بااین‌حال، توصیه می‌کنیم وکیلی را استخدام کنید که بتواند در مراحل طلاق کمک کند و از درگیری‌های احتمالی بین زوجین در طول پرونده جلوگیری کند؛ و این کار فقط توسط یک وکیل خوب، آگاه، امین و آشنا به مسائل خانوادگی انجام می‌شود.

لازم به یادآوری است که فقط وکلای دادگستری از مراجع قضایی می‌توانند در پرونده‌های طلاق دخالت کنند. در این زمینه بهتر است با یک وکیل خوب در تهران در مورد طلاق مشورت کنید یا از طرف او وکالت داشته باشید. چون یک وکیل طلاق عالی سال‌ها در تهران کارکرده و محیط و شرایط تهران را درک می‌کند؛ می‌داند که تهران شهری است مهاجرپذیر با ملیت‌های مختلف که هرکدام تعصبات و آداب‌ورسوم خاص خود رادارند و در این کلان‌شهر جمع می‌شوند.

این امر برکات زیادی را برای شهر به همراه داشته است، اما مشکلاتی نیز ایجاد کرده است که به تحلیل آن می‌پردازیم. توجه به این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا عدم درک این موضوع می‌تواند منجر به اختلال درروند رسیدگی به پرونده شود؛ بنابراین، استخدام یک وکیل مجرب و آشنا به سوابق تهران و ساکنان شهر تهران برای پیشبرد دعاوی یا مشاوره حائز اهمیت است.

ویژگی های یک وکیل طلاق خوب در تهران ؟

بهترین وکیل طلاق در تهران دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

رازدار و قابل‌اعتماد باشد

با وضوح اخلاقی، تقوا و پرهیزگاری وصف می‌شود

او با جریانات دادگاه خانواده تهران آشنایی کامل دارد

آشنایی با پیشینه اجتماعی و فرهنگی تهران و استان تهران

وی از دانش بالایی به مسائل حقوقی و فقهی در حقوق خانواده برخوردار است

دفتر وکالت دکتر حمید بذرپاچ با تیم مجرب و حرفه‌ای خود، به مشتریان خود درزمینه طلاق کمک می‌کند. اگر شما نیز در حال روبرو شدن با مسائل مربوط به طلاق هستید، ما آماده‌ایم تا باتجربه و دانش خود به شما کمک کنیم.

در دفتر وکالت دکتر بذرپاچ، ما به اهمیت حل‌وفصل صلح‌آمیز اختلافات بین همسران تأکیدداریم. تیم ما با در نظر گرفتن هر جزئیات و جنبه‌های قانونی و اخلاقی، سعی در رسیدگی به پرونده‌های طلاق دارد تا به نحو احسن به منافع مشتریان خود رسیدگی کند.

با توجه به پرونده‌های گوناگون طلاق که شامل اختلافات مالی، حضانت فرزندان، تقسیم دارایی‌ها و سایر مسائل قانونی است، تجربه و دانش حقوقی تخصصی تیم ما قادر است به شما کمک کند. هدف ما این است که با رسیدگی مناسب به پرونده‌های طلاق، فضای مناسب برای حل‌وفصل صلح‌آمیز اختلافات فراهم شود.

بهترین وکیل طلاق در تهران را با دفتر وکالت دکتر حمید بذر پاچ  بیابید تیم ما با سابقه بیش از 10 سال در پرونده های بسیار وکالت تجریه کافی برای کمک به شما داریم .

موجبات طلاق چیست

قبل از برشمردن علل طلاق، ابتدا باید تعریف قضایی و حقوقی طلاق را بیان کنیم. طلاق عبارت است از انحلال نکاح دائم توسط مرد یا نماینده او در شرایط و تشریفات خاص؛ بنابراین طلاق خاصه دائمی است و فسخ نکاح با مهریه یا انقضای مدت صورت می‌گیرد. طبق ماده 1139 قانون مدنی: (طلاق مخصوص عقد دائم است و زن منقطعه با انقضاء مدت یا بذل آن از طرف شوهر از زوجیت خارج می‌شود). طلاق دارای علل، شرایط اولیه، تشریفات، اقسام و آثار است. دلایل طلاق در حقوق فعلی ایران را می‌توان به سه موضوع تقسیم کرد:

انواع طلاق ؟

  • 1-طلاق از طرف مرد
  • 2- طلاق به درخواست زن
  • 3- طلاق توافقی

طلاق از طرف مرد چگونه است؟

بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی که مرد می‌تواند هر وقت بخواهد زن خود را طلاق بدهد، بنابراین حق طلاق با مرد است و صحت آن مستلزم رضایت زن نیست و اگر زن راضی به طلاق نباشد مرد می‌تواند همان مفاد ماده ۱۱۳۳ را اعمال کند؛ و بسته به نظر مشاور درنهایت طلاق صادر می‌شود اگرچه ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی حق طلاق را به مرد داده است اما می‌تواند شرطی هم باشد که در عقد معین‌شده باشد درصورتی‌که زن فاقد این شرایط باشد، باید از آن به‌عنوان یکی از ادله اثبات دعوی طلاق استفاده شود. اگر زن قبل از ازدواج به بیماری پنهانی مبتلا شود که اساس زندگی را متزلزل کند، اما مرد بیماری را کتمان کند، در ازدواج فریب محسوب شده و طلاق صادر خواهد شد. اما اگر بعد از عقد مواردی پیش آید که در کوران زناشویی باشد دادگاه آن را نمی‌پذیرد اما ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی همچنان پابرجاست. طلاق نیاز به تشریفات خاصی ندارد، جز اینکه حکم طلاق باید با حضور حداقل دو مرد عادل که می‌توانند حکم طلاق را بشنوند صادر شود. طلاق توسط مرد قطعاً مستلزم مشاوره و حضور در دادگاه است.

طـلاق به درخواست زوجه

برای درخواست جدایی، زن باید دلیل موجهی داشته باشد، مطابق ماده تبصره ۱۱۳۳ ق.م زن می‌تواند باوجود شرایط مقرر در مواد ۱۱۱۹ و ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ این‌ قانون از دادگاه تقاضای جدایی نماید.

ماده ۱۱۱۹: طرفین می‌توانند در ضمن عقد ازدواج یا هر عقد لازم دیگر، هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد مزبور نباشد را بنماید مثل‌اینکه شرط شود هرگاه شوهر، زن دیگری بگیرد یا در مدت معینی غایب شود یا ترک انفاق نماید یا علیه زن سوءقصد کند یا سوء رفتار نماید که زندگانی آن‌ها با یکدیگر غیرقابل‌تحمل شد. زن وکیل و وکیل در توکیل باشد که پس از اثبات تحقق شرط در محکمه و صدور حکم نهایی خود را مطلقه سازد.

ماده 1129 ق.م مقرر می‌دارد که اگر مرد نفقه زن را ندهد و محکمه نتواند او را به نفقه محکوم کند یا مرد قادر به پرداخت نفقه نباشد زن می‌تواند تقاضای طلاق کند.

 

و ماده ۱۱۳۰ ق.م که در مورد عسروحرج می‌گوید. عسروحرج یعنی سختی و ناگواری؛ یعنی اگر شرایط زندگی مشترک طوری باشد که تحمل برای زن سخت باشد او می‌تواند تقاضای جدایی نماید. تبصره این ماده موارد عسر‌وحرج را برمی‌شمارد که از آن جمله می‌توان:

موارد عسر‌وحرج چیست ؟

اعتیاد به مواد مخدر.

حبس زوج ۵ سال یا بیشتر از آن.

ضرب وشتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج که برای زوجه قابل‌تحمل نباشد.

ترک زندگی‌ خانوادگی به مدت ۶ ماه متوالی یا ۹ ماه‌ متناوب در مدت‌ یک سال بدون عذر موجه.

ابتلا زوج به بیماری‌های سخت روانی یا مسری یا …

طلاق توافقی

طلاق توافقی به این معناست که هر دو زوج با طلاق موافقت کنند. در طلاق توافقی، زن و شوهر باید در یکسری مسائل زندگی مشترک از جمله مهریه، جهیزیه، نفقه و حضانت فرزند (در صورت وجود) توافق کنند.

دادگاه می‌تواند هرگونه توافقی را در مورد موارد فوق بپذیرد؛ بنابراین شرایط طلاق کاملاً منوط به رضایت طرفین می‌باشد و زوجین می‌توانند در مورد مهریه و … هر تصمیمی اتخاذ کنند.

شرایط طلاق توافقی چیست؟

شرط اول طلاق توافقی این است که هر دو زوج با طلاق موافقت کنند. پس از طلاق توافقی، زوجین باید در مورد مسائل زندگی مشترک مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزند به توافق برسند. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد طلاق توافقی بدانید این است که هر توافقی که زن و مرد در مورد مسائل زندگی مشترک به دست می‌آورند می‌تواند نهایی شود. مثلاً مهریه باید به‌طور کامل پرداخت شود یا به‌طور کامل بخشیده شود یا بخشی از آن را پرداخت کنید. در مورد حضانت فرزند و مهریه، دادگاه طلاق می‌تواند هرگونه توافقی را در مورد طلاق قبول کند.

بهترین وکیل طلاق در تهران

در تهران، دکتر حمید بذر پاچ به عنوان یکی از وکلای برجسته در زمینه طلاق شناخته می‌شود. ایشان با داشتن تجربه و تخصص در حوزه حقوق خانواده، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری، خدمات حقوقی متعددی را به موکلین خود ارائه می‌دهند. از جمله این خدمات می‌توان به مشاوره‌های تخصصی، راهنمایی در فرآیند دادرسی، و نمایندگی قانونی در دعاوی طلاق اشاره کرد. تعهد به حفظ حقوق موکل و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، از ویژگی‌هایی است که دکتر بذر پاچ را به یکی از بهترین وکلای طلاق در تهران تبدیل کرده است.

اگر نیاز به مشاوره در امور طلاق دارید، با دفتر وکالت دکتر حمید بذرپاچ تماس بگیرید: ۰۹۱۲۷۶۷۸۷۵۱

و برای یک جلسه مشاوره تعیین وقت کنید. ما آماده هستیم تا به شما کمک کنیم و شمارا در این فرآیند هدایت کنیم.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]

6 نظر

    • خوشحالیم که از خدمات ما راضی هستید. این یک نظر بسیار لطف آمیز و محبت آمیز از شماست. ما همیشه سعی می کنیم که بهترین کیفیت را در ارائه مشاوره حقوقی به مشتریان خود ارائه دهیم. امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید.

    • سلام بر شما : مهریه عندالمطالبه به این معنی است که زن می‌تواند هر زمان که بخواهد مهریه خود را از مرد طلب کند و مرد موظف است آن را بپردازد . مهریه عندالاستطاعه به این معنی است که زن فقط زمانی می‌تواند مهریه خود را مطالبه کند که مرد توانایی مالی پرداخت آن را داشته باشد. این توانایی مالی باید توسط زن اثبات شود. برای دریافت اطلاعات و مشاوره بیشتر درباره مهریه و حقوق خانواده، می‌توانید با ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: دکتر حمید بذر پاچ وکیل دادکستری در تهران ۰۹۱۲۷۶۷۸۷۵۱

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.